A może tak czarter jachtu?

Różne formy aktywności morskiej stanowią coraz popularniejszą rozrywkę dla wielu Polaków. Mieszkańcy naszego kraju, powoli bogacący się, mogą sobie pozwolić na coraz bardziej luksusowe formy rozrywki. Zwykłe pływanie, czy też podziwianie pięknych scenerii w charakterze pasażera statku rejsowego nie są już wystarczające. Jak można uatrakcyjnić nasz pobyt nad jeziorem? Dobrą odpowiedzią na to pytanie jest czarter jachtów. Coraz bardziej wymagający, poszukujący nowych rozrywek, turyści są gotowi wydać spore pieniądze na tę wyszukaną formę spędzenia czasu. Nie dziwi, więc, że punkty takie powstają jak grzyby po deszczu.

Właściwość tę widać szczególnie w regionach popularnych turystycznie. Tam biznes związany z usługami turystycznymi jest tym samym, czym biznesy usługowe na terenie pozostałych regionów Polski. Punkty oferujące np. czarter jachtów Mazury są na terenie tego regionu dopiero w okresie rozwoju, toteż ciężko stwierdzić, czy jest to żyła złota, czy też niedochodowy biznes. Inwestycja w jachty jest sporą, tym bardziej jeśli chcemy turystom zaproponować coś więcej niż jedynie stare i wysłużone jachty.

Inną opcją jest organizacja tego typu imprez. Firma zajmująca się organizacją rejsów nie musi dysponować swoim własnym sprzętem. Korzystają one właśnie z usług wypożyczalni i same organizują rejsy. Rejsy nie tylko na terenie Polski, ale nawet na terenie państw zagranicznych, takich jak rejsy Chorwacja, Włochy, czy też Francja. Znacznie mniejsze koszty rozpoczęcia działalności, związane jedynie z siedzibą i pracownikami, nie zaś ze sprzętem stawiają tę formę prowadzenia firmy jako mniej ryzykowną.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (3 głosów, średnio 4,67 na 5)

Ten wpis został opublikowany w piątek, Luty 27th, 2009 o 20:03 w kategorii Turystyka.


mariza