Antywirus dla szkół

Program antywirusowy w dzisiejszych czasach potrzebny jest na każdym komputerze. Można sądzić, że jeśli komputer nie jest podłączony do Internetu to jest bezpieczny. Niestety to błędne stwierdzenie. Każdy komputer na którym odczytywane są dane z zewnętrznych źródeł danych narażony jest na infekcję. Pozbawiony antywirusa staje się źródłem kolejnych zakażeń.

Jednym z miejsc gdzie pracują takie komputery są szkoły. Z każdej maszyny korzysta wielu użytkowników. Każdy użytkownik pracując na komputerze, odczytuje i zapisuje pliki z danymi. Przenosi je na dyskietki, pamięci flash czy płyty CD. Uczniowie szkół przynoszą prace domowe wykonane na swoich komputerach. Wszystkie te pliki mogą być zarażone wirusami lub mogą zostać zarażone jeśli komputer na którym pracujemy został zarażony. Tworzy się błędne koło, każdy może być jednocześnie ofiarą wirusa lub jego źródłem. Rozwiązaniem jest dobry program antywirusowy.

Program antywirusowy dla szkół – bo na tym temacie chciałbym się skupić w tym artykule. Do wyboru mamy wiele programów istniejących na rynku. Jaki więc będzie odpowiedni?  Antywirus  dla szkół powinien być przedewszystkim skuteczny. Następnie szybki by nie sprawił, że praca na komputerze stanie się utrapieniem. Czy to wszystko? Niestety nie – powinien być jeszcze tani. Niestety ale szkoły nie posiadają nieograniczonych budżetów, często kupując pracownie komputerowe zapominają o odpowiednim oprogramowaniu. Kupują najtańsze programy antywirusowe lub w ogóle nie interesują się takim oprogramowaniem. Jakie jest więc rozwiązanie problemu?

ESET NOD32 Antivirus lub ESET Smart Security to poprawne odpowiedzi. Program antywirusowy oraz pakiet bezpieczeństwa firmy ESET. Sprawdzone w boju i doceniane przez miliony użytkowników. Skoro takie dobre to pewnie drogie – otóż NIE! Firma ESET od początku istnienia wspiera instytucje edukacyjne i tak jest do dziś. Swoje programy oferuje w bardzo atrakcyjnej promocji „Mała Szkoła”. W ramach niej placówki edukacyjne mogą zakupić oprogramowanie antywirusowe w bardzo dobrej cenie. Mamy tu ofertę zarówno dla małych szkół jak i dużych instytucji edukacyjnych. Warto zainteresować się tymi programami bo dzięki nim możemy zapewnić spokojną i bezpieczną pracę młodym adeptom sztuki informatyki. Dzięki zapewnionemu bezpieczeństwu mogą bez zmartwień poznawać tajniki arkuszów kalkulacyjnych, języków programowania czy budowy sieci komputerowych.

Program antywirusowy firmy ESET to dobry antywirus dla szkół!

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (2 głosów, średnio 3,00 na 5)

Ten wpis został opublikowany w niedziela, Grudzień 21st, 2008 o 22:38 w kategorii Internet, Komputery.


mariza