Ciemną nocą

Czy to, że niektóre sklepy czynne są całą dobę działa na naszą korzyść jako klientów? Czy jest nam naprawdę potrzebne, czy też raczej usiłuje się nam wmówić, iż ciągle potrzebujemy nowych zakupów. Nawet w środku nocy! Nie sądzę, żeby ktoś miał umrzeć z głodu do rana. Dla mnie ta sytuacja jest zupełnie niezrozumiała.

W nocy kasy fiskalne stoją puste. Zazwyczaj czynna jest tylko jedna. Trzeba uczciwie powiedzieć, że sklepy całodobowe, zwłaszcza w przypadku dużych sieci, są pewną ekstrawagancją, która nie ma ekonomicznych podstaw. Nocnymi klientami są tylko, ci którzy przyzwyczaili się do robienia zakupów o tej porze i dysponują samochodem lub mieszkają nieopodal. Nie jest ich zbyt wielu i zapewne równie dobrze mogliby robić zakupy w ciągu dnia. Już nawet same puste kasy fiskalne świadczą o kuriozalności tej sytuacji. Do grona klientów możemy jeszcze wprawdzie doliczyć pewną grupę spragnionych alkoholu, którzy są gotowi o każdej porze dnia i nocy przebyć na piechotę długie kilometry, byle tylko znaleźć butelkę upragnionego trunku.

Jednak dla takiej klienteli wystarczy małe okienko i jeden pracownik, a nie pożerający masę energii elektrycznej wielki hipermarket.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (1 głosów, średnio 4,00 na 5)

Ten wpis został opublikowany w sobota, Czerwiec 27th, 2009 o 10:54 w kategorii Sklepy.


mariza