Czy leki na impotencję są skuteczne?

Pytanie zawarte w tytule nurtuje wielu mężczyzn, którzy borykają się z widmem problemów seksualnych. Z tego samego powodu poszukują oni metod, które pozwolą im na uniknięcie lub zdecydowane zmniejszenie tego typu kłopotów. Dlatego też często sięgają po leki na impotencje. Jednak lek lekowi nierówny. Rynek pełen jest różnego rodzaju specyfików, dlatego warto co nieco wiedzieć na temat tych najczęściej używanych. Nie mam jednak zamiaru reklamować jakichkolwiek marek. Opiszę kilka typów farmaceutyków w zależności od typu działania.

 

Zacznę może od tych najłatwiej dostępnych, których jednak lekami nie można nazywać. Chodzi oczywiście o wszelkiego rodzaju suplementy diety, które mają poprawić naszą sprawność seksualną. Są one wydawane bez recepty, więc z ich zakupem nie ma żadnego problemu. Nawet Ci bardziej wstydliwi mogą sobie na to pozwolić, gdyż z powodzeniem można zamówić je w internetowej aptece. Kurier przywiezie nam je prosto do domu.

 

Ich działanie oparte jest na naturalnych składnikach, które nie mają negatywnego wpływu na ogólne zdrowie organizmu. Często oprócz efektów widocznych w łóżku, jesteśmy dużo bardziej energiczni niż zwykle. Takie preparaty na potencje to świetny sposób, aby powalczyć z czasowymi problemami w ‘tych’ sprawach.

 

A może coś na receptę?

 

Kiedy jednak nasze problemy z potencją są poważniejsze, to należy udać się do specjalisty. On także prawdopodobnie zaleci nam najpierw zmiany w diecie oraz dodatkową suplementacja wcześniej wspomnianymi środkami. Jeżeli to nie przyniesie efektu, to przyjdzie pora na wyciągnięcie cięższych armat. Jednak środki farmakologiczne mogą stanowić zagrożenie, szczególnie jeżeli przesadzimy z dawkowanie. Zawsze stosujmy się do zaleceń lekarza przepisującego, a w przypadku braku efektów lub wystąpienia skutków ubocznych, natychmiast odwiedźmy naszego lekarza.

 

Nie warto także iść na łatwiznę. W sieci można znaleźć setki ofert leków, które zwykle dostępne są jedynie na receptę. Pochodzą one z nielegalnego źródła lub są zwyczajnymi podróbkami. Pół biedy, jeśli trafimy na placebo. Gorzej, gdy w skład takich podrabianych leków wchodzą substancje o niezbyt przyjemnym dla człowieka działaniu. Niezależnie od tego czy pragniemy powrotu do sprawności seksualnej czy może tylko chcemy znaleźć sposoby na przedłużanie stosunku, to lepiej skonsultować się z lekarzem, który pomoże nam w dobraniu odpowiedniej kuracji.

 

 

Wpływ innych leków na potencję

 

Zaburzenia związane z seksualnością są normą w pewnym wieku. Jednak często występują zbyt szybko. Jednym z powodów takiego stanu rzeczy są nasze dolegliwości, zupełnie nie związane ze strefami erogennymi. Przyjmowanie leków na niektóre schorzenia może zakłócić sprawne działanie członka. Najczęściej przyczyną tego są lekarstwa zażywane przy chorobach serca czy nadciśnieniu.

 

Także w przypadku padaczki możemy mieć problemy z erekcją. Niektóre lekarstwa zaburzają ten proces. Niestety, w tym wypadku wybór jest prosty – albo leczenie albo seks. Ciężko znaleźć jakiś kompromis przy tak dolegliwej chorobie.

 

Czy leki sterydowe mają wpływ ma potencję?

 

Pytanie to zadaje sobie wielu sportowców i nie tylko. Niektóre osoby są zmuszone, by przyjmować tego typu leki. Odpowiedź na nie wydaje się być oczywista. Sterydy mają duży wpływ na naszą gospodarkę hormonalną, przez co mogą np. nienaturalnie podnieść poziom testosteronu a w efekcie zaburzać pracę niektórych gruczołów. Dlatego przed świadomym i nie wymuszonym aplikowaniem tego typu specyfików, warto się zastanowić, czy gra jest warta świeczki.

 

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (brak głosów)

Ten wpis został opublikowany w poniedziałek, Styczeń 9th, 2012 o 18:15 w kategorii Zdrowie.


mariza