Diety kontra tabletki na odchudzanie

Co odchudza lepiej diety czy tabletki na odchudzanie? Szczerze? Takie postawienie sprawy jest niepoważne. Jedne diety odchudzają inne nie, a tabletki? Cóż one zazwyczaj jedynie wspomagają odchudzanie i w zasadzie nie mogą być alternatywą dla żadnej diety. Na samych tabletkach nie schudniemy chyba że… chyba że będziemy jeść tylko i wyłącznie tabletki, ale wtedy, zamiast schudnąć zrujnujemy sobie zdrowie i to doszczętnie.
Nie znaczy to oczywiście, że tabletki wspomagające odchudzanie są szkodliwe – absolutnie nie. Jeśli dajmy na to wybierzemy suplementy z acai berry (jagoda acai) możemy liczyć na uzyskanie poprawy pewnych procesów zachodzących w organizmie a dodatkowo na uzupełnienie poziomu witamin i minerałów (oraz aminokwasów) dostarczanych w pokarmach dzięki czemu organizm będzie nie tylko sprawniej funkcjonował, ale będzie też lepiej odżywiony. Stosowanie acai berry warto połączyć z rozsądną dietą odchudzającą tj. dietą, która nie wyniszczy organizmu, ale dostarczy mu wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Pewne ograniczenia będą jednak niezbędne, bo wszystkie diety w zasadzie łączą się z ograniczeniem ilości spożywanych pokarmów, a to wymaga pewnych wyrzeczeń. Co w sytuacji gdy nie możemy zapanować nad nadmiernym apetytem? Cóż.. .acai berry w tym przypadku nie jest odpowiednim rozwiązaniem chociaż, jak twierdzą osoby stosujące suplementację z acai, jagoda również nieco ogranicza łaknienie. Mimo wszystko uważam, że w takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest sięgnięcie po Hoodię Gordonii.

Jak działa Hoodia?

Hoodia to autentyczny poskramiacz łaknienia. Tabletki na odchudzanie z Hoodią działają na zasadzie blokerów łaknienia (i pragnienia – czasami). Dzięki czemu rządzące nami nieprawidłowe mechanizmy głodu i sytości oraz wszelkie zaburzenia łaknienia przestają nami rządzić, a możemy zacząć odchudzać się bardziej rozsądnie. Innymi słowy dzięki hoodii możemy jeść z głową, a nasz apetyt nie zdominuje naszego rozsądku i słabej (zazwyczaj) woli. Hoodia Gordonii odchudza oszukując nasz układ nerwowy. Zawiera enzym, który sprawia, że komórki nerwowe w podwzgórzu wysyłają sygnały „jestem syty, nie potrzebuję jedzenia” a to oznacza że możemy znacznie ograniczyć ilość spożywanych pokarmów, bo nie mamy potrzeby jedzenia. Pamiętajmy jednak, żeby mimo wszystko zapanować nad tym mechanizmem tj. jeść kierując się zdrowym rozsądkiem, bo w warunkach znacznego ograniczenia spożywanych pokarmów mimo wszystko możemy wyrządzić sobie szkodę sprawiając, że zagrożą nam niedobory pokarmowe równie niepożądane jak przejadanie się.

Moim skromnym zdaniem Hoodia Gordonii to jedna z najlepszych alternatyw, chociaż i acai berry trudno odmówić skuteczności. Polecam też L-karnitynę i CLA, ale one sprawdzają się głównie w warunkach wzmożonej aktywności. Innymi słowy aby one zadziałały sama dieta nie wystarczy, konieczna jest też aktywność. De facto jest ona niezbędną składową warunkującą nasze zdrowie tak więc tak czy inaczej, niezależnie od diety i przyjmowanych tabletek na odchudzanie ruszać się po prostu trzeba.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (brak głosów)

Ten wpis został opublikowany w wtorek, Październik 25th, 2011 o 13:47 w kategorii Zdrowie.


mariza