Do stomatologa…

Po czym poznamy profesjonalny gabinet stomatologiczny? Na przykład po tym, że oferuje kompleksowe leczenie, łącznie z diagnostyką i zabiegami stomatologii estetycznej. Stomatologia estetyczna nie powinna być w tym przypadku marginalizowana choćby z uwagi na to, że tak naprawdę o zęby dbamy właśnie ze względów estetycznych. Nic tak nie przemawia do wyobraźni jak piękny, lśniący bielą uśmiech i jego przeciwieństwo: zęby zaniedbane i na dodatek szczerby w uzębieniu. Dobrego lekarza nie rozpoznamy co prawda po wyposażeniu. Tu liczą się przede wszystkim kwalifikacje, ale przygotowanie do świadczonych usług też jest jednym z wyznaczników fachowości i kompetencji.

Diagnostyka

Diagnoza w leczeniu stomatologicznym nie sprowadza się jedynie do oceny stanu zębów na podstawie badania wnętrza jamy ustnej. W wielu przypadkach niezbędne jest prześwietlenie, czyli pantomogram, patrz: pantomogram Warszawa. To panoramiczne zdjęcie rentgenowskie. Zanim pojawiły się pantomografy stomatolodzy mieli nieco utrudnione zadanie bo zwykłe aparaty rentgenowskie nie nadają się do robienia tak kompleksowych prześwietleń. Co więcej zdjęcie pantomograficzne jest nieco powiększone, patrz: pantomogram Warszawa, dzięki czemu stan uzębienia (od strony struktur wewnętrznych) jest jeszcze łatwiejszy w ocenie.

Wybielanie zębów

Wybielanie zębów jest stomatologicznym standardem i nawet jeśli gabinet stomatologiczny nie dysponuje najnowocześniejszymi metodami (taką metodą jest wybielanie zębów lampą) powinien przynajmniej udostępnić pacjentom możliwość wybielania nakładkowego. Nakładkowe wybielanie zębów częściowo przeprowadza się w gabinecie (dostosowanie nakładek, wizyty kontrolne), częściowo w domu – pacjent sam aplikuje sobie substancję wybielającą, a ochroną dla wnętrza jamy ustnej są przygotowane przez stomatologa nakładki.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (brak głosów)

Ten wpis został opublikowany w poniedziałek, Październik 26th, 2009 o 22:48 w kategorii Zdrowie.


mariza