Drożdżyca

Czy wiesz, że drożdżyca może zaatakować każdego? Ba, może nawet ulokować się na dowolnej części ciała. Co prawda najczęściej pojawia się na ściśle określonych obszarach (szczególnie upodobała sobie śluzówki) tym niemniej jest na tyle „uniwersalna”, że de facto może rozwinąć się wszędzie. Dlaczego? Dlatego, że drożdżaki powodujące drożdżycę potrafią przystosować się do większości środowisk. Nic w tym dziwnego, że są wszechobecne.
Najczęściej dokuczają nam drożdżyce ulokowane na śluzówkach jamy ustnej i, w przypadku kobiet, na śluzówkach narządów płciowych. Czy powszechność tych dolegliwości sprawia, że można je leczyć jakimiś ogólnodostępnymi sposobami niekoniecznie z użyciem leków na receptę?

Podejrzewasz drożdżycę idź do lekarza

Drożdżyca i generalnie wiele infekcji grzybiczych i bakteryjnych może mieć zbliżone objawy. W celu zdiagnozowania choroby konieczne jest więc wykonanie specjalistycznych badań (w przypadku upławów które pojawiają się w drożdżycy pochwy badaniem takim jest posiew). W zależności od diagnozy i stwierdzonej przyczyny infekcji dobierane jest najwłaściwsze leczenie, poza tym leki na drożdżycę są w zdecydowanej większości przypadków lekami dostępnymi jedynie na receptę.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (brak głosów)

Ten wpis został opublikowany w poniedziałek, Październik 25th, 2010 o 10:05 w kategorii Zdrowie.


mariza