Hodowla kotów syberyjskich

Jeśli chcemy mieć w domu jakieś zwierzę domowe, to warto zastanowić się nad kotem, a konkretnie nad kotem syberyjskim. Nigdy nie słyszałeś o tej rasie? Nic dziwnego, w Polsce jest znana dopiero od 1989 roku. Na Zachodzie nikt o niej nie słyszał aż do upadku Związku Radzieckiego. W Rosji jest to bardzo popularna rasa. Jest znana już od XVII wieku. Warto wspomnieć, że ewolucja tych kotów przebiegała bez żadnej ingerencji człowieka, przez co są bardzo niezwykłe. Ale na kota decydujemy się nie z powodu tych względów.
Kot syberyjski ma bardzo wyjątkowy wygląd. Średniej długości futro, skośne oczy oraz spiczaste uszy są cechami charakterystycznymi tych kotów oraz powodem, że pokochało je tyle osób na całym świecie. Od czasu upadku ZSRR i rozpowszechnienia tej rasy poza Rosją, zaczęły szybko powstawać hodowle kotów syberyjskich. Pierwsza hodowla kotów syberyjskich powstała w Polsce już w 1989 roku. Od tego czasu jest już ich o wiele więcej, proporcjonalnie do wzrostu zapotrzebowania na te niesamowite koty.
Warto wybrać kota z najlepszej hodowli, wtedy zyskamy pewność, że posiadamy kota najwyższej rasy. Będziemy z pewnością zadowoleni z takiego pupila w naszym domu. Możemy być tego pewni.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (1 głosów, średnio 5,00 na 5)

Ten wpis został opublikowany w niedziela, Grudzień 7th, 2008 o 18:26 w kategorii Biznes.


mariza