Imprezy integracyjne – alternatywy

Już nie tylko wielkie korporacje, ale i coraz częściej mniejsze firmy dostrzegają potencjał tkwiący we wspólnych zajęciach dla pracowników, organizowanych poza miejscem pracy. Imprezy integracyjne stały się jedną z najpopularniejszych form motywowania pracowników i rozwiązywania problemów pojawiających się w każdej pracy zespołowej, a organizacja imprez zyskała status niezwykle rozwiniętej i wciąż rozwijającej się branży.
Imprezy integracyjne organizują w tej chwili wyspecjalizowane zespoły i to wyspecjalizowane nie tylko w organizacji, ale też odpowiednio przygotowane pod kątem merytorycznym (specyfika firmy) i psychologicznym (psychologia pracy).
W zależności od tego jakiego rodzaju problemy pojawiają się w zespołach pracowników i jakie zadania są pracownikom stawiane takiego rodzaju imprezy dla firm wybieramy. Mogą to być zajęcia prawie stacjonarne (np. paintball w hali) lub imprezy wyjazdowe np. bardzo popularne w sezonie wiosenno-letnim rejsy morskie dla firm.
W obydwu wyżej wymienionych przypadkach organizacja imprez nie ogranicza się jedynie do kwestii zorganizowania rozgrywki czy wyjazdu, ale polega też na stworzeniu indywidualnego, dostosowanego do potrzeb danej firmy programu. Wszak tylko rozwiązania szyte na miarę pozwalają także i w tej materii uzyskać najbardziej zadowalające efekty.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (4 głosów, średnio 4,25 na 5)

Ten wpis został opublikowany w czwartek, Grudzień 11th, 2008 o 14:37 w kategorii Turystyka.


mariza