Kotły gazowe a bezpieczeństwo

Kotły gazowe są bezpieczne. To, że od czasu do czasu, słyszymy o wypadkach, nie znaczy, że są one powodowane bezpośrednio przez kotły. Zawodzi zazwyczaj człowiek: uszczelnia pomieszczenia, nie robi przeglądów, ma w swoim domu przestarzałe rozwiązania. Kotły gazowe dopuszczone do sprzedaży spełniają bardzo rygorystyczne normy, ale jeśli w trakcie ich użytkowania nie będą przestrzegane podstawowe zasady bezpieczeństwa wskazane przez producenta – mogą niestety zawodzić.

Bezpieczne kotły gazowe – usytuowanie

Kotły powinny być instalowane w dobrze wentylowanych pomieszczeniach. Odpowiednia cyrkulacja powietrza nie tylko zapewni bezpieczeństwo ale i poprawi sprawność kotła – gaz spalał się będzie bardziej efektywnie i wydajnie.

Kotły gazowe – przeglądy

Przeglądy techniczne kotłów należy przeprowadzać ściśle do zaleceń producenta. Rezygnacja z przeglądów skutkuje najczęściej utratą gwarancji a poza tym obniża poziom bezpieczeństwa.

Bezpieczeństwo a rodzaje kotłów

I kotły tradycyjne i kotły kondensacyjne spełniają wszelkie wymogi bezpieczeństwa. Żaden z rodzajów kotłów nie jest mniej lub bardziej bezpieczny. Wszystko to oczywiście pod warunkiem prawidłowej eksploatacji.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (brak głosów)

Ten wpis został opublikowany w niedziela, Styczeń 25th, 2009 o 23:46 w kategorii Bez kategorii.


mariza