Obróbka skrawaniem

Rozrząd to chyba najważniejszy element silnika. Ma za zadanie paliwa do silnika i usunięcie z niego spalin, bez rozrządu silnik nie mógłby funkcjonować. Dlatego też trzeba robić regularne kontrole swojego silnika, a przede wszystkim zwracać uwagę na rozrząd
.Warto wiedzieć, że wyróżniamy wiele rodzajów układu rozrządu. Przede wszystkim wyróżniamy rozrząd tulejowy, tłokowy i zaworowy, ale można też spotkać mniej znany rozrząd sterowany przepustnicą obrotową. Układ rozrządu nie mógłby działać bez paska rozrządu, każdy kierowca wie, że taki pasek trzeba wymieniać co jakiś czas, to jest zależne od modelu samochodu. Są również układy rozrządu napędzane łańcuchem, ale to rozwiązanie jest rzadko wykorzystywane w autach osobowych.
Rozrząd bez wątpienia pełni bardzo ważną rolę w silniku, ale jego inne elementy są również bardzo ważne i dobrze jest je wszystkie poznać, żeby w razie awarii wiedzieć co się zepsuło i jak reagować. Trzeba dobrze poznać swój samochód, a przede wszystkim silnik, który jest najważniejszy.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (brak głosów)

Ten wpis został opublikowany w sobota, Lipiec 18th, 2009 o 13:18 w kategorii Bez kategorii.


mariza