Odnowić miasto

Pewnego dnia na posiedzeniu rady miasta, wydarzyła się rzecz niesłychana. Burmistrz oświadczył, że miasto ma dość pieniędzy, by wykonać kilka niezbędnych remontów. Odnowi się drogi, chodniki, a także te budynki, które stanowią własność gminy i są w złym stanie. Radni nie mogli wprost uwierzyć. Jeszcze trudniej było uwierzyć zwykłym mieszkańcom. Fakt, że miasto ma „dość pieniędzy” brzmiał jak jakaś opowieść fantastyczna.

Jednak burmistrz faktycznie przystąpił do rzeczy. Na kolejnym posiedzeniu rady, wyłożył swój plan renowacji. Na pewno będzie potrzebny sprawdzony producent kostki brukowej. Chodniki muszą być trwałe. Zdarzało się już wcześniej, że rekomendowany producent kostki brukowej sprzedawał miastu jakieś odpady. Kostki już po roku zaczynały się kruszyć Potem nie było winnych. Wykonawcy twierdzili, że winny jest producent kostki brukowej, a producent, że to wykonawca spartaczył robotę. Komu wierzyć?

W celu odnowienia budynków będzie potrzebna także dobra cegła, a tam gdzie to konieczne również kamień. Bowiem kamień stanowił podstawowy budulec w wielu miejskich obiektach budowlanych.

Ogłoszono przetargi, a specjalna komisja miała badać rzeczywiste kompetencje wykonawców i producentów materiałów budowlanych.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (1 głosów, średnio 4,00 na 5)

Ten wpis został opublikowany w sobota, Wrzesień 12th, 2009 o 13:28 w kategorii Biznes.


mariza