Proteza protezie nie równa

Tradycyjne protezy, zwłaszcza sztuczne szczęki, powoli odchodzą do lamusa. Nowoczesne rozwiązania protetyczne pozwalają na uzupełnienie ubytków uzębienia w oparciu o metody, które gwarantują nie tylko pełną stabilność protez ale i porównywalny z naturalnym, komfort ich użytkowania. Protetyka opiera się dzisiaj na najnowocześniejszych rozwiązaniach z zakresu technik medycznych i kosmetycznych a wykorzystywane przez nią materiały są w większości w pełni biozgodne z ludzkim organizmem.

Protezy stosowane jeszcze kilkanaście lat temu nie były tak zaawansowane jak te stosowane dzisiaj. Gabinety stomatologiczne, np. gabinet protetyka Warszawa, mogą dziś zaoferować pacjentom technologie niemal kosmiczne.

W protetyce wykorzystywane są implanty z tytanu, korony pełnoceramiczne i licówki wykonywane są z cyrkonu – równie odpornego i biozgodnego materiału jak tytan a odbudowa całości uzębienia nie oznacza wcale konieczności noszenia „ruchomej” sztucznej szczęki, choć te akurat nie zostaną w pełni wyeliminowane z uwagi na pewne przeciwwskazania do stosowania tytanowych implantów.

Jakie więc są najnowocześniejsze protezy zębowe?

Przede wszystkim protezy i mosty protetyczne mocowane na implantach – charakteryzują się największą chyba wygodą użytkowania, przy czym mają też działanie prozdrowotne, ponieważ zapobiegają zanikowi kości i dziąseł.

Korony protetyczne, również mosty protetyczne wykorzystywane w gabinetach stomatologicznych, jak gabinet protetyka Warszawa, są wyglądem i trwałością bardzo zbliżone do uzębienia, dopasowuje się je zresztą do zębów każdego pojedynczego pacjenta. Najnowsze i najwyższej jakości protezy jakie oferuje nam protetyka to protezy pełnoceramiczne – w przeciwieństwie do tych bazujących na metalu idealnie odwzorowują wygląd i barwę uzębienia pacjenta.

Zdaje się, że protetyka jest dziś w stanie poradzić sobie z każdym problemem typu utrata lub uszkodzenie zęba. Co więcej część rozwiązań wyjątkowo służy kosmetyce – tutaj największa popularnością cieszą się licówki korygujące kształt i kolor zębów, a licówki (to ich największa chyba zaleta) nakleja się jedynie na lico (zewnętrzną stronę) zęba!

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (brak głosów)

Ten wpis został opublikowany w wtorek, Styczeń 13th, 2009 o 21:19 w kategorii Zdrowie.


mariza