Tanie latanie czyli poznawanie Europy za grosze

No może nie za grosze, ale jeśli chodzi o tanie latanie może zdarzyć się tak, że uda nam się kupić bilety lotnicze za kilkadziesiąt złotych. To prawdziwa gratka i na takie gratki należy polować.

Tanie latanie jest tanie głównie dlatego, że tanie linie lotnicze ograniczają typowe lotnicze luksusy choćby takie jak darmowe posiłki na pokładzie samolotu (to oczywiście jeden z wielu przykładów), w zamian za rezygnację z paru udogodnień otrzymujemy możliwość wyjątkowo taniego przemieszczania się po praktycznie całym świecie. Skupmy się jednak na Europie.

Tanie latanie w granicach Europy obejmuje praktycznie wszystkie większe miasta w każdym europejskim kraju i wszystkie ważne ośrodki turystyczne a tanie bilety lotnicze dostępne są z dosłownie każdego miejsca o ile mamy połączenie z internetem. Jeśli nie można dolecieć bezpośrednio do wybranego miasta zawsze istnieje możliwość przesiadki, ewentualnie dojazdu lokalną komunikacją z najbliższego lotniska. Tanie linie lotnicze korzystają zazwyczaj z dedykowanych lotnisk, choć większość z nich to tak naprawdę całkiem spore lotniska obsługujące również linie tradycyjne.

Tanie bilety lotnicze kupione z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym są wyjątkowo tanie a oferowane przez tanie loty połączenia umożliwiają nawet podróże weekendowe, choć w takim wypadku lepiej wybrać się w podróż w czasie przedłużonego weekendu – pozostanie więcej czasu na zwiedzanie.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (1 głosów, średnio 4,00 na 5)

Ten wpis został opublikowany w niedziela, Marzec 22nd, 2009 o 23:36 w kategorii Turystyka.


mariza