Trądzik – domowe sposoby a profesjonalne kuracje

Czy trądziku można się pozbyć? Można, chociaż potrzeba będzie trochę zaangażowania. Mamy do dyspozycji szereg domowych sposobów (ich działania tzn. przynajmniej niektórych z nich wcale nie należy między bajki wkładać) i profesjonalne kosmetyki o działaniu przeciwtrądzikowym. Nawet jeśli na trądzik domowe sposoby nam nie pomogą, nie zadziałają kuracje antybiotykowe czy inne możemy wykorzystać w leczeniu zaawansowane farmaceutyki. Takimi są retinoidy. Izotretynoina na trądzik działa na tyle dobrze, że nawet u 80% pacjentów już jedna seria przyjmowania leków wystarczy, aby pozbyć się trądziku. Jednak nie o zaawansowanych farmaceutykach dostępnych na receptę chcę dziś mówić. Chcę się skupić na domowych sposobach i profesjonalnych kosmetykach przeznaczonych do leczenia trądziku.

Trądzik – domowe sposoby

Jeśli chodzi o domowe sposoby na trądzik wciąż jeszcze w wielu osobach pokutuje przekonanie, jakoby spirytus mógł w tym przypadku znaleźć jakiekolwiek zastosowanie. Ba! Spirytus i generalnie przemywanie twarzy alkoholem bywają bardzo polecane, nazbyt niefrasobliwie, bo to substancje (alkohol) które jedynie wysuszają skórę i mobilizują gruczoły łojowe do tym intensywniejszej produkcji łoju co kończy się czym? Oczywiście nasileniem trądziku. Muszę też dodać, że alkohol niszczy struktury skóry i na pewno nie jest rozwiązaniem umożliwiającym uzyskanie poprawy kondycji naszego zewnętrznego pancerza.
Kolejny domowy sposób to… picie herbatki z bratka. W tym przypadku sytuacja wygląda diametralnie różnie. Bagatelizowana przez wiele osób herbatka z fiołka trójbarwnego (bratka) jest jednym z najlepszych naturalnych remediów na problemy z trądzikiem i problemy ze skórą w ogóle. Bratek działa na organizm oczyszczająco, a dzięki temu oczyszczaniu udrożnieniu ulegają pory skóry, skóra mniej się „zanieczyszcza”, poprawia się jej koloryt i struktura. W efekcie trądzik znika, choć faktem jest, że początkowy etap kuracji skutkuje lekkim nasileniem się trądziku – to efekt intensywnego oczyszczania się organizmu.
Bardzo ważnym, i co najistotniejsze działającym sposobem domowym na trądzik jest dieta. Co prawda większość lekarzy do tego typu stwierdzeń podchodzi dość sceptycznie, ale pamiętajmy, że źle dobrana dieta może nasilić łojotok, a dobrze dobrana, zrównoważona i zbilansowana dieta działa wprost przeciwnie – zmniejsza łojotok i, co za tym idzie, również nasilenie się trądziku.

Kosmetyki i suplementy na trądzik

Wszyscy wiemy, jak ważne jest dokładne oczyszczanie twarzy – z trądzikiem tym ważniejsze, bowiem to zatkane ujścia gruczołów łojowych stanowią podstawowy problem. Jeśli więc chcemy pozbyć się trądziku musimy odpowiednio pielęgnować twarz. Odpowiednio to znaczy z zastosowaniem profesjonalnych kosmetyków o działaniu oczyszczającym, odkażającym (przeciwbakteryjnym) i stabilizującym procesy zachodzące w skórze. Bez tego trudno spodziewać się poprawy, a pamiętajmy, że stosując naprawdę dobre i dobrze dobrane kosmetyki poprawy tej możemy się spodziewać bardzo szybko.
Odrębną grupą środków wspomagających leczenie trądziku są wszelkiego rodzaju suplementy – one również różnią się składem, mogą zawierać np. wyciąg z bratka, ale na rynku są i suplementy (tabletki na trądzik) o bardziej zaawansowanych formułach. Radziłabym się im dokładnie przyjrzeć i wybrać najbardziej niezawodny tj. taki, którego skład gwarantuje jak najbardziej kompleksowe oddziaływanie na trądzik.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (brak głosów)

Ten wpis został opublikowany w piątek, Listopad 4th, 2011 o 21:06 w kategorii Bez kategorii.


mariza