Windsurfing

Na pewno każdy z nas słyszał o takim sporcie jak windsurfing. Doskonale wiemy jak bardzo widowiskowy jest to sport i jak wiele sprawia emocji, zarówno windsurferom jak i widzom. Dlatego warto by dowiedzieć się czegoś więcej o windsurfingu.
Windsurfing narodził się w Kalifornii, a jego twórcami byli Hoyla Schweitzer oraz Jima Drake. Dyscyplina ta bardzo szybko zyskała na popularności, głównie dzięki swojej dużej widowiskowości. Szybko też zaczęły się pojawiać nowe odmiany windsurfingu, sport ten zyskał dużą popularność na całym świecie. Obecnie wszędzie są rozgrywane zawody windsurfingu, dyscyplina ta bardzo ewoluuje, ponieważ powstają nowe jej odmiany. Także rozwój techniki bardzo przyczynił się do rozwoju windsurfingu. Powstały nowe, lepsze i lżejsze deski, które pozwoliły na wykonywanie jeszcze bardziej efektownych akrobacji.
Warto się jeszcze bliżej zainteresować tym sportem. A może sami zajmiemy się windsurfingiem? Jest to wspaniały sport i warto się zastanowić czy nie zacząć go uprawiać.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (brak głosów)

Ten wpis został opublikowany w środa, Maj 13th, 2009 o 14:32 w kategorii Sport.


mariza